Navigace

Obsah

Kvíz - Václavice 750 let

Typ: ostatní
Kvíz - Václavice 750 let.
Pro děti i dospělé jsme připravili kvíz k výročí 750 let od prvních zmínek o naší obci
Václavice.

Projděme si společně místa, kde se začala psát historie naší obce a porovnejme je dle starých obrázků a fotografií.  Jak vypadala obec před léty a jak se proměnila do dnešní podoby. Poznejme a rozšiřme si povědomí o tom, kde žijeme a co nás obklopuje.

Víte, jak naši předci pojmenovali první usedlosti, kolem ležící návrší, kopce, lesy, pole, strouhy, pastviny? Těmto názvům říkáme pomístní názvy a díky našemu kvízu se zcela určitě dozvíte spoustu nových a snad i zajímavých informací. Seznamte se s několika pověstmi, které se dlouhá staletí mezi lidem václavickým šíří. A my doufáme, že nikdy neupadnou v zapomnění. Podklady jsme čerpali z kronik a veřejně dostupných informací. Budete-li si chtít dočíst celé texty citací, které jsme použili, navštivte výstavu o historii Václavic, která bude připravena v Obecním domě.  

Kvíz


Příloha

Vytvořeno: 11. 8. 2021
Poslední aktualizace: 11. 8. 2021 17:35
Autor: Správce Webu